Зарубіжна література. 8 клас. 16.02
Тема «Дон Кіхот і Санчо Панса - образи, у яких втілено високу мрію і прагматизм»
Мета: формування предметних
компетентностей: поглибити знання учнів про
характери головних героїв, вдосконалювати навички
компаративного аналізу художнього тексту;
формування ключових
компетентностей: уміння вчитися, актуалізувати пізнавальну діяльність
та критичне мислення учнів; комунікативної: формувати навички
роботи в групах та толерантне ставлення до
думок інших; інформаційної: формувати вміння
визначати головне в тексті, розвивати навички роботи з
текстом; загальнокультурної: виховувати читацькі
інтереси,розширювати кругозір учнів.
Тип уроку: урок-дослідження.
Обладнання: «Дерево передбачень», порівняльна
таблиця образів Дон Кіхота і Санчо Панси, коло Венна,
презентація, використання інтерактивної вправи Сенкан
Хід уроку
I. Організаційний момент.
(Учитель: посміхніться,привітайте, сідайте)
Конспект уроку на
тему: «Дон Кіхот і Санчо Панса-парні образи, у
яких втілено високу мрію і прагматизм» (з використанням
елементів компаративного аналізу художнього тексту)
Тип матеріалу:
Предмет:
Навчальний рівень:
Мета: формування предметних
компетентностей: поглибити знання учнів про
характери головних героїв, вдосконалювати навички
компаративного аналізу художнього тексту;
формування ключових
компетентностей: уміння вчитися, актуалізувати пізнавальну діяльність
та критичне мислення учнів; комунікативної: формувати навички
роботи в групах та толерантне ставлення до
думок інших; інформаційної: формувати вміння
визначати головне в тексті, розвивати навички роботи з
текстом; загальнокультурної: виховувати читацькі
інтереси,розширювати кругозір учнів.
Тип уроку: урок-дослідження.
Обладнання: «Дерево передбачень», порівняльна
таблиця образів Дон Кіхота і Санчо Панси, коло Венна,
презентація, використання інтерактивної вправи Сенкан
Хід уроку
Є в художній літературі парні образи: Ромео і
Джульєтта, Фауст і Мефістофель, Майстер і Маргарита,
Дон Кіхот і Санчо Панса. Саме образи двох
останніх героїв ми будемо сьогодні досліджувати.
На ваших столах лежать листочки з планом роботи на уроці.
Сформулювати мету уроку, прочитавши епіграф до нього та
використовуючи принцип «Дерево передбачень».
Мета уроку: поглибити знання про образи роману, порівняти образи головних героїв роману, звернути увагу на співіснування таких різних за поглядами людей,зрозуміти, чиє ці образи «антиподами»
Робота над темою уроку
- Який жанр твору «Дон Кіхот Ламанчський»?
- Тема твору?(Зображення
ілюзій збіднілого дворянина та шлях їх зруйнування).
-Що є центром
роману? (Опис подорожі гідальго Дон Кіхота
разом зі зброєносцем Санчо Пансою
Іспанією XVI століття з метою захисту всіх
бідних та знедолених)
-Головна проблема роману?( Конфлікт
між ідеалом та дійсністю)
- Якій книзі цей твір
поступається за кількістю перекладів іншими мовами?(
Біблії)
- Ім’я головного героя? (Алонсо
Кіхано)
- Читанням яких
творів захопився?(Рицарськими романами)
- Як герой готує себе
для лицарства? (Знаходить обладунки, дає ім’я дамі серця Дульсінея Тобоська,
коню-Росинанта, а зброєносцю - Санчо Панса)
- Як Сервантес називає
Дон Кіхота? (Лицарем Сумного Образу)
1.
Хто
такий Санчо Панса? Скільки книжок він прочитав?
2.
Що
Санчо Панса любить понад усе?
3.
Для чого Дон Кіхот
умовляє Санчо Пансу їхати з ним?
4.
На
чому їхав Санчо Панса і чому?
5.
Що
цікавить Санчо Пансу?
6.
Як
Санчо Панса сприймав подвиги Дон Кіхота?
7.
Чому
він не уявляє велетнів, а бачить звичайні
вітряки?
8.
Поясніть
фразеологізм «битися з вітряками» . Чи можна назвати Санчо
Пансу рицарем?
9.
Які риси вдачі
притаманні Санчо Пансі?
10. Що спільного між Дон Кіхотом і Санчо Пансою
СКЛАДАННЯ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ
ДОН КІХОТА ТА САНЧО ПАНСИ
КОЛО ВЕННА . (Знайти спільні
риси характеру Дон Кіхота та Санчо Панси)
ПРОБЛЕМНІ ЗАПИТАННЯ.
- Чи можна вважати
героїв антиподами?
- Чого навчають
нас ці герої?
Домашнє завдання. Підготувати презентацію, або повідомлення за вибором. Образ Дон Кіхота в різних видах мистецтва (музика, кіно, скульптура, образотворче мистецтво)
Коментарі
Дописати коментар